Koniczynka oskubana i efektowna wygrana

• autor: KryniuRepok, 2010-08-15 18:16

OKS "Koniczynka" Ocice - LZS Jadachy

Dzisiejszy mecz z „Koniczynką” Ocice zakończył się zasłużonym zwycięstwem LZS Jadachy 0:5. Przez całe spotkanie to my byliśmy stroną przeważającą, o czym niech świadczy fakt, iż „Koniczynka” celny strzał (a raczej podanie do naszego golkipera) oddała dopiero w 27’. Wyróżniającą postacią w naszym teamie był Tomczyk Marcin, który swój występ zakończył z trzema bramkami na koncie.

Zacznijmy od początku. Gra obu zespołów od rozpoczęcia gry wygląda nerwowo, na co na pewno miał wpływ sędzia główny który nie panował nad zachowaniami zawodników. W 9’ kara naszego zawodnika, Tomczyka Marcina za ostre krytykowanie jego decyzji; wspomniany zawodnik chwilę wcześniej zostaje ostro faulowany, a sędzia zamiast przerwać grę  i ukarać zawodnika Ocic kartonikiem, puszcza przywilej korzyści, lecz na nasze szczęście my mamy głowę na odpowiednim miejscu i wbijamy piłkę na aut. Chwilę później Niedziałek Kamil ostro potraktował piłkarza Ocic, za co powinien ujrzeć żółtą kartkę, lecz sędzia odgwizdał tylko rzut wolny dla gospodarzy. Gra w następnych minutach nico się uspokoiła, lecz nadal przebiegała pod nasze dyktando. W 28’ nasz zespół stworzył sobie dogodną sytuacje do zdobycia bramki, lecz Zbyrad zamiast uderzać piłkę z pierwszej, postanowił ją przyjąć, co skończyło się stratą piłki przez niego. Chwilę później szarżującego Kurzymskiego Patryka lewą stroną boiska fauluje zawodnik gospodarzy, za co otrzymuje żółty kartonik. Do futbolówki ustawionej na skraju pola karnego podchodzi Tomczyk Marcin, którego pierwsze uderzenie trafia w mór, lecz jego dobitka wpada do bramki po długim słupku. W taki o to sposób wychodzimy na jednobramkowe prowadzenie. Kibice jeszcze nie ochłonęli po pierwszym golu, a już pada drugi. Tym razem akcja naszego zespołu zaczyna się od Tomczyka Marcina, który będąc na prawej stronie boiska, zagrywa futbolówkę wprost na 16 metr do Niedziałka Kamila, który bez zastanowienia mocno uderza piłkę, lecz tą broni bramkarz, parując ją na ok. 8 metr gdzie znajduje się Kurzymski Patryk, któremu nie pozostaje nic innego jak wpisać się na listę strzelców. Do końca pierwszej części meczu nie pada już żaden gol i tak na przerwę udajemy się z dwubramkowym prowadzeniem. Nasi piłkarze po wznowieniu gry potrzebowali jedynie 5’ aby znów pokonać golkipera gospodarzy. Piłkę po ziemi z lewej strony boiska do wchodzącego Kurzmskiego zagrał Niedziałek Kamil, ten pierwszy widząc wchodzącego Tomczyka wysuwa mu piłkę i nasz pomocnik nie marnuje swojej okazji do zdobycia drugiej bramki dla siebie i trzeciej dla LZS-u. w 61’ zrobiło się gorąco pod naszą bramką. Gospodarze wykonywali wtedy rzut rożny, a piłka dośrodkowana w pole karne znalazła się na głowie piłkarza Ocic, który na nasze szczęście nie czysto trafił w nią. 6’ później trzeci raz daje o sobie znać Tomczyk Marcin, który w tej okazji wykorzystuje dokładne podanie od Grdenia Jerzego, zdobywając bramkę lewą nogą w sytuacji „sam na sam”. Drugi raz w tym spotkaniu poszliśmy za ciosem i w 70’ udokumentowaliśmy swoją przewagę. Premierową bramkę w barwach LZS Jadachy zdobył Gaweł Michał, który wykorzystał krosowe podanie od Wolana Grzegorz, zdobywając bramkę strzałem lewą noga; piłka zanim wpadła do bramki dobiła się jeszcze od słupka. Pod koniec spotkania nasi zawodnicy nieco się rozluźnili co zaowocowało dwoma bardzo dobrymi sytuacjami przed Ocicami, lecz w naszej bramce dwukrotnie dobrze interweniował Łagowski Mariusz; najpierw obronił uderzenie z główki piłkarza Ocic, a chwilę później mocny strzał z pierwszej piłki.

W taki oto miej więcej sposób udało się nam odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo, co pozwala nam z optymizmem czekać na kolejny mecz, który odbędzie się już w najbliższą niedziele na boisku w Chmielowie a naszym przeciwnikiem będzie nieobliczalna „Ceramika” Hadykówka.

• 0:1 – Tomczyk Marcin 30’
  • 0:2 – Kurzymski Patryk 31’ (bez asysty)
  • 0:3 – Tomczyk Marcin 50’ (asysta Kurzymski Patryk)
  • 0:4 – Tomczyk Marcin 67’ (asysta Grdeń Jerzy)
  • 0:5 – Gaweł Michał 70’ (asysta Wolan Grzegorz)

LZS Jadachy: Łagowski Mariusz, - Zaliński Karol, Niedziałek Matusz, Bałata Piotr, Kowalik Sebastian (82’ Marek Łukasz), - Tomczyk Marcin, Wolan Grzegorz (c), Durlak Adam, Niedziałek Kamil (51’ Gaweł Michał), - Zbyrad Zbigniew (72’ Witkowski Grzegorz), Kurzymski Patryk (60’ Grdeń Jerzy),

autor: ~kopcie 2010-08-15 19:04:14

avatar Leg- Kolejarz 3-1

autor: ~real 2010-08-15 19:19:42

avatar brawo chlopaki . tak trzymac . dabrowica wam kibicujern

autor: ~anonim 2010-08-15 19:46:29

avatar sokolniki=chadykowka 2-2

autor: ~Cesimmoriacer 2011-02-28 10:37:12

avatar hi, new to the site, thanks.