Wymęczone zwycięstwo

• autor: KryniuRepok, 2010-06-20 19:14

LZS Jadachy - LZS "Unia" Skowierzyn

2:1 (0:0)

W dzisiejszym spotkaniu nasz zespół wygrał z outsiderem ze Skowierzyna 2:1. Aby osiągnąć ten wynik nasi zawodnicy musieli się sporo napracować, bowiem „Unia” zagrała bardzo przyzwoity mecz, a na dodatek jako pierwsi zdobyli bramkę; w 61’ po strzale Dybusa Michała z prawej strony boiska piłka wleciała do naszej bramki po długim rogu. Jednak radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, ponieważ dwie minuty później mamy remis 1:1. Piłkę ze środka boiska dostaje Zbyrad, nasz najskuteczniejszy zawodnik umiejętnie wyczekał bramkarza i „podcinką” umieścił piłkę w siatce. Na drugą bramkę dla naszej „jedenastki” musieliśmy czkać aż do 86’, kiedy to Niedziałek Kamil idealnie w tempo zagrał piłkę do wchodzącego z lewej strony Patryka Kurzysmkiego, którego uderzenie odbiło się jeszcze od słupka i ku uciesze kibiców wpadło do siatki. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i tak mogliśmy się cieszyć z kolejnych 3 punktów, bo z gry to już trochę mniej. Lecz najważniejsza jest wygrana która przybliża nas do wysokiego, trzeciego miejsca w tabeli.

0:1 – Dybus Michał 61’
1:1 – Zbyrad Zbigniew 63’
2:1 – Kurzymski Patryk 86’ (asysta Niedziałek Kamil)

LZS Jadachy: Łagowski Mariusz, - Zaliński Karol, Grdeń Wojciech (c), Bałata Piotr (46’ Witkowski Grzegorz), Marek Łukasz (46’ Kowalik Sebastian), - Tomczyk Marcin, Wolan Grzegorz, Grdeń Jerzy, Gaweł Michał (70’ Niedziałek Kamil), - Zbyrad Zbigniew (90’ Durtka Bartłomiej), Kurzymski Patryk,

"Unia" Skowierzyn: Chmura Konrad, - Bijak Piotr (46' Mączka Rafał), Gajda Damian, Turek Szymon (75' Malinowski Sylwester), Chciuk Dawid, - Madej Ryszard (46' Baran Damian), Borowik Bartłomiej (82' Małys Piotr), Sulowski Szymon, Myszka Przemysław, Zając Artur, - Dybus Michał,

Relacja w rozwinięciu >>>

I połowa

1’ – rozpoczynają zawodnicy ze Skowierzyna;
2’ – pierwszy strzał przyjezdnych, lecz uderzenie dalekie od ideału;
2’ – Łagowski Mariusz ratuje nasz zespół przed utratą bramki w sytuacji sam na sam;
3’ – pierwsze uderzenie w stronę bramki Chmury, lecz strzał Marcina Tomczyka przelatuje nad bramką;
5’ – rzut wolny dla zawodników „Unii”, lecz dośrodkowanie w nasze pole karne pewnie wybija Zaliński;
8’ – po dośrodkowaniu Grdenia Jerzego, Tomczyk Marcin nie trafia w światło bramki;
9’ – rzut rożny dla Skowierzyna po rajdzie prawą stroną boiska Artura Zająca; dośrodkowanie nie przynosi korzyści gościom;
13’ – kolejny groźny strzał piłkarzy „Unii” lecz tym razem minimalnie obok słupka naszego golkipera;
14’ – w tej sytuacji mogliśmy wyjść na prowadzenie lecz uderzenie Patryka Kurzysmiego wybijają obrońcy;
17’ – rzut wolny dla naszej „jedenastki” z ok. 20 metrów, Wolan zagrywa futbolówkę do Tomczyka Marcina, lecz jego uderzenie zostaje zablokowane i wychodzi na rzut rożny z którego jednak nie potrafimy stworzyć zagrożenia;
24’ – Zbyrad próbował zagrać prostopadłą piłkę na wychodzącego Kurzymskiego, lecz ten w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej;
30’ –  żółtym kartonikiem w naszym zespole ukarany jest Grdeń Wojciech, ponieważ faulował on zawodnika przyjezdnych z prawej strony boiska, uderzenie z rzutu wolnego mija naszą bramkę;
33’
kolejka żółta kartka, lecz tym razem ukarany nią Madej Ryszard za dyskusje z arbitrem;
35’
szarżującego Zbyrada fauluje Turek Szymon za co otrzymuje żółty kartonik, dośrodkowanie Wolana z wolnego jest zbyt słabe, by zagrozić bramce naszego rywala;
36’ – kolejny wolny dla naszych zawodników, do piłki ustawionej na 16 metrze podchodzi Wolan, którego potężne uderzenie z trudem piąstkuje Chmura;
39’ – Zbyrad uderza piłkę głową, jednak jego uderzenie przelatuje nad poprzeczką;
42’ – Łagowski broni trudne uderzenie po ziemi po złym wprowadzeniu piłki z autu przez Bałatę Piotrka;
45’ – koniec pierwszej połowy;

II połowa

46’ podwójna zmiana w naszym zespole: za Marka Łukasza na prawą stronę obrony wchodzi Kowalik Sebastian, a Bałate Piotra zastępuje Witkowski Grzesiek, który wędruje na prawą pomoc, a na obronę cofa się Grdeń Jerzy;
46’
również podwójna zmiana w „Unii”: Za Bijaka Piotra wchodzi Mączka Rafał, zaś Madeja Ryszarda zastępuje Baran Damian;
46’ – rozpoczyna nasz zespół;
54’ – Zaliński Karol próbował zdobyć bramkę z rzutu wolnego, lecz jego uderzenie z problemami łapie bramkarz przyjezdnych;
57’ – kolejny stały fragment gry, lecz Wolan zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza;
58’
żółta kartka dla Wolana za faul, jest to już jego 9 indywidualna kara w obecnym sezonie, jeszcze jedna i będzie musiał pauzować dwa spotkania;
61’ bramka dla „Unii” Skowierzyn; piłkę na prawą stronę boiska dostaje Dybus Michał, którego uderzenie po długim rogu znajduje miejsce w naszej bramce;
63’
1:1, piłkę ze środka pola dostaje Zbyrad Zbigniew, który wyczekuje bramkarza gości i skuteczną „podcinką” umieszcza futbolówkę w siatce;
65’ – na ok. 14 metrze z lewej strony boiska faulowany zostaje Kurzysmki Patryk, do piłki podchodzi po raz kolejny Zaliński Karol, którego uderzenie pod poprzeczkę, wybija bramkarz outsidera;
70’
za Gawła Michała wchodzi Niedziałek Kamil;
75’
zmiana w zespole gości: za Tura Szymona na boisku melduje się Milanowski Sylwester;
76’ – kolejne uderzenie z dystansu Tomczyka Marcina, lecz po raz kolejny bez efektu;
79’ – faul Grdenia Jerzego na ok. 20 metrze przed naszą bramką, Łagowski pewnie łapie piłkę, choć był zasłonięty;
82’
kolejka zmiana w zespole gości: Małys Piotr za Borowika Bartłomieja;
83’ – w idealnej sytuacji znajduje się Niedzaiłek, lecz niestety nasz zawodnik nie czysto trafia w piłkę;
86’
zwycięska bramka dla Jadachów !!! Niedziałek Kamil idealnie obsługuje Kurzysmkiego Patryka prostopadłym podaniem z 16 metra, nasz napastnik uderza piłkę po krótkim słupku, ta odbija się od słupka i wpada do bramki;
90’
zmiana w Jadachach, Durtka Bartłomiej wchodzi na Zbyrada Zbigniewa;
90’+1’ – koniec meczu, Jadachy zdobywają trzy punkty, które pozwalają nam myśleć o zajęciu 3 miejsca w tabeli na koniec sezonu;