• autor: KryniuRepok, 2009-11-10 21:27
W rozwinięciu newsa znajduje się podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu seniorów. Zapraszam do lektury >>>

Podsumowanie rundy w wykonaniu drużyny LZS Jadachy

Inauguracja

Nasz zespół po rocznej przerwie powrócił na boiska „A” klasy. W pierwszym meczu mieliśmy zmierzyć się z LZS „Strzelec” Dąbrowica, lecz na naszym stadionie w tym dniu odbyły się zawody strażackie, tak więc inauguracja dla naszej drużyny nastąpiła dopiero 16 sierpnia bieżącego roku z OKS „Koniczynka” Ocice. Mecz ten zremisowaliśmy, choć do przerwy było 1:0 dla Jadachów po bramce Witold Mityka, który wykorzystał wybity strzał po strzale z rzutu wolnego Karola Zalińskiego i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Niestety w II połowie „Koniczynka” w przeciągu 13’ strzeliła nam dwie bramki, dzięki którym wyszła na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Tomek Marek, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu seniorów. Na uwagę w tym meczu zasługuje postawa bramkarza gospodarzy – Łukasza Nowaka, którego parady uratowały Ocicom remis. 1 punkt w tym meczu był dla naszego zespołu dobrym wynikiem, zważywszy że był to dla nas pierwszy mecz od roku na boiskach „A” klasy.

Porażka x 3

Niestety już w następnych meczach nie było już tak dobrze jak na inaugurację. W trzeciej kolejce przyszło się nam zmierzyć z niewygodnym rywalem jakim była drużyna „Sanny” Zaklików. Tego meczu zbyt szybko nie zapomnimy, gdyż przegraliśmy w nim aż 6:1. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0, lecz w drugiej połowie katastrofalne błędy w obronie spowodowały stratę 5 bramek w ciągu 14’. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Zbigniew Zbyrad w 88’ strzałem z rzutu karnego.

19 sierpnia przyszło się nam zmierzyć ze „Strzelcem” Dąbrowica – był to zaległy pojedynek z drugiej kolejki. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 63’ autorstwa Łukasza Ścipienia, w 87’ nasz zespół doprowadził do remisu za sprawą Adama Durlaka i kiedy wydawało się, że nasz zespół dowiezie remis do końca, wtedy Dąbrowica strzeliła nam dwie bramki i tak mecz zakończył się naszą porażką 3:1.

W IV kolejce udaliśmy się do Kopci na mecz z miejscowym „Łęgiem”. Niestety ten mecz przegraliśmy 4:1. Jedynym miłym akcentem w tym spotkaniu była bramka i oficjalny debiut w meczu ligowym Grzegorza Witkowskiego.

Zwycięstwa

Przełamanie fatalnej passy nastąpiło dopiero w 5 kolejce, kiedy to podejmowaliśmy KS „Wisan” Skopanie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 a bramkę la naszego zespołu zdobył w 88’ Zbigniew Zbyrad, który pewnie wykorzystał „11”. To zwycięstwo odnieśliśmy w dużej mierze dzięki wspaniałym interwencją Mariusza Łagowskiego, który dodatkowo obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Rupa. Następnie nasz zespół udał się do Sokolnik. Nasz zespół w tym meczu zagrał na 120% swoich możliwości, czego efektem było zwycięstwo 3:1. Dla Sokolnik, jak się później okazało była to jedyna porażka na własnym stadionie w rundzie jesiennej. 13 wrzesień – szczęśliwy dzień dla Grzegorza Wolana, który w tym dniu przełamał swą strzelecką niemoc, zdobywając od razu trzy bramki w wygranym meczu 4:2 z „Ceramiką” Hadykówka. Tak więc dla naszego zespołu było to trzecie kolejne zwycięstwo.

Spadek formy

W VIII kolejce udaliśmy się do lidera – LZS „Kempus” Kępie Zaleszańskie. W meczu tym nasz zespół przez większą część gry utrzymywał się przy piłce, stwarzał sytuacje, lecz nie potrafił ich wykorzystać. Co nie udawało się naszym zawodnikom, udało się gospodarzom, którzy zdobyli w tym meczu 3 bramki i 3 punkty. Nasz zespół w tym meczu pokazał się z dobrej strony, lecz niestety zabrakło skuteczności oraz szczęścia i tak 3 punkty zostały u lidera.

Po dobrym lecz przegranym spotkaniu przyszło się nam zmierzyć w Jadachach z „Jeziorakiem” Chwałowice. W stylu w jakim zaprezentowaliśmy się w poprzednim meczu, każdy myślał, że tym razem osiągniemy pewne zwycięstwo. Jednak tak się nie stało, przegraliśmy ten mecz 1:0 tracąc bramkę w 79’. Spotkanie to nie należało do porywającego widowiska, akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, jednak to goście wykorzystali jedną z nielicznych okazji jaką sobie stworzyli i tak 3 oczka pojechały do Chwałowic.

W 10 kolejce zmierzyliśmy się z „Kolejarzem” Knapy, z którym w „B” klasie walczyliśmy o pierwsze miejsce w tabeli. Mecz ten zakończył się remisem bezbramkowym, lecz bliżsi zwycięstwa w tym meczu byli piłkarze z Knapów, jednak dobre interwencje naszego golkipera Łagowskiego, uratowały nas przed stratą bramki oraz punktu.

Kotowa Wola – jest to miejsce które będziemy miło wspominać, gdyż udało się nam tam wygrać 4:2. Dzięki temu zwycięstwu zaczęliśmy się piąć ku górze ligowej tabeli. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył wracający do dobrej formy – Jerzy Grdeń. Kolejne trafienia zaliczyli: Adam Durlak, Wolan Grzegorz i Zbyrad Zbigniew.

18 października mieliśmy się zmierzyć z OKS Wielowieś, lecz z powodu nagłego ataku zimy, cała kolejka została przeniesiona na 31 października.

Tak więc po dwutygodniowej przerwie udaliśmy się do Skowierzyna, na pojedynek z miejscową „Unią”. Spotkanie to zakończyło się tak samo jak z Knapami, czyli remisem 0:0. Nasz zespół w tym meczu mógł mówić o dużym szczęściu, gdyż piłka trafiła najpierw w nasz słupek, później w poprzeczkę, a na dodatek sędzia nie podyktował „11” dla „Unia” po zagraniu piłki ręką przez naszego zawodnika w polu karnym.

Efektowna wygrana na zakończenie

W zaległym spotkaniu 12 kolejki spotkaliśmy się z najsłabszym zespołem naszej grupy – OKS Wielowieś. Przyjezdni tego meczu nie będą miło wspominać, gdyż przegrali z nami aż 8:0. W spotkaniu tym forma strzelecką błysnął Zbyszek Zbyrad, który aż 4 krotnie pokonał bramkarza gości, oraz Grzegorz Wolan, który w pierwszych 45’ aż trzy razy umieścił piłkę w bramkę, kompletując klasycznego hattricka. Jedno trafienie dołożył w tym pojedynku Krzysztof Tomczyk. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół awansował w tabeli na 7 miejsce, oraz wyszedł na +1 bramkę.

Z przebiegu tej rundy, możemy stwierdzić że była ona dla naszego sezonu udana. Mogliśmy co prawda zdobyć jeszcze kilka punktów, lecz to co mamy to nie jest złym wynikiem. Dla porównania w sezonie 2007/2008 po rundzie jesiennej mieliśmy zaledwie 7 punktów, zaś po całym sezonie 17, tak więc ta statystyka mówi sama za siebie...

Zestaw meczy LZS Jadachy w rundzie jesiennej:

II kolejka – 9 sierpień 2009 godz. 17

OKS „Koniczynka” Ocice – LZS Jadachy 2:2 (0:1)

0:1 - Mityk Witold 26'
1:1 - Dziadura 53'
2:1 - Stadnicki Piotr 66'
2:2 - Marek Tomasz 76' (asysta Zbyrad Zbigniew)

III kolejka – 16 sierpień 2009 godz. 17

LZS Jadachy – KS „Sanna” Zaklików 1:6 (0:1)

I kolejka – 19 sierpień 2009 godz. 17.30

LZS Jadachy – LZS „Strzelec” Dąbrowica 1:3 (0:0)

0:1 - Ścipień Łukasz 63'
1:1 - Durlak Adam 87'
1:2 - Chmielowiec Janusz 88'
1:3 - Tworek Rafał 92'

IV kolejka – 23 sierpień 2009r. godz. 17

LZS „Łęg” Kopcie – LZS Jadachy 4:1 (2:1)

1:0 - Wasyleczko Damian 13'
1:1 - Witkowski Grzegorz 35'
2:1 - Puzio Paweł 40'
3:1 - Magda Dariusz 75'
4:1 - Magda Dariusz 91'

V kolejka – 30 sierpień 2009r. godz. 17

LZS Jadachy – KS „Wisan” Skopanie 1:0 (0:0)

1:0 - Zbyrad Zbigniew 88' (karny)

VI kolejka – 6 wrzesień 2009r. godz. 16

LKS „Sokół” Sokolniki – LZS Jadachy 1:3 (0:2)

0:1 - Durlak Adam 21' (asysta Tomczyk Marcin

0:2 - Tomczyk Marcin 42' (asysta Zbyrad Zbigniew)

1:2 - Cąpała Piotr 62' (karny)

1:3 - Zbyrad Zbigniew 67' (asysta Witkowski Grzegorz)

VII kolejka – 13 wrzesień 2009r. godz. 16

LZS Jadachy – LKS „Ceramika” Hadykówka 4:2 (2:1)

1:0 - Witkowski Grzegorz 10' (asysta Zaliński Karol)
1:1 - Bednarski Łukasz 24' (bez asysty)
2:1 - Wolan Grzegorz 44' (bezpośrednio z rzutu wolnego)
3:1 - Wolan Grzegorz 58' (asysta Bałata Grzegorz)
4:1 - Wolan Grzegorz 60'
4:2 - Kotula Jakub 66' (asysta Kuźma Grzegorz)

VIII kolejka – 20 wrzesień 2009r. godz. 16

LZS „Kempus” Kępie Zaleszańskie – LZS Jadachy 3:0 (1:0)

1:0 - Latawiec Dawid 20'
2:0 - Gardy Piotr 57'
3:0 - Wolak Krystian 82'

IX kolejka – 27 wrzesień 2009r. godz. 16

LZS Jadachy – LZS „Jeziorak” Chwałowice 0:1 (0:0)

0:1 - Kurkiewicz Paweł 79'

X kolejka – 4 październik 2009r. godz. 15

LZS Jadachy – LZS „Kolejarz” Knapy 0:0

XI kolejka – 11 październik 2009r. godz. 15

LZS „Truck” Kotowa Wola – LZS Jadachy 2:4 (1:2)

0:1 - Grdeń Jerzy 9' (asysta Tomczyk Marcin)

LZS Jadachy – OKS Wielowieś 8:0 (5:0)

1:0 - Zbyrad Zbigniew 5' (asysta Durlak Adam)
2:0 - Zbyrad Zbigniew 21' (asysta Zaliński Karol)
3:0 - Wolan Grzegorz 28' (asysta Mityk Witold)
4:0 - Wolan Grzegorz 30'
5:0 - Wolan Grzegorz 45' (asysta Zbyrad Zbigniew)
6:0 - Zbyrad Zbigniew 47' (asysta Durlak Adam)
7:0 - Tomczyk Krzysztof 60' (asysta Bałata Piotr)
8:0 - Zbyrad Zbigniew 72' (asysta Wolan Grzegorz)

1043’ – Durlak Adam

990’ – Zaliński Karol

926’ – Bałata Piotr

900’ – Gołąbek Marcin

875’ – Mityk Witold

843’ – Kowali Sebastian

820’ – Wolan Grzegorz

726’ – Tomczyk Krzysztof

540’ – Witkowski Grzegorz

483’ – Grdeń Jerzy

382’ – Grdeń Wojciech

288’ – Bałata Grzegorz

250’ – Sudoł Damian

244’ – Niedziałek Kamil

75’ – Marek Łukasz

61’ – Marek Tomasz

6’ – Durtka Bartłomiej