Sport.pl

Aktualności

Podsumowanie 12 zaległej kolejki

• autor: KryniuRepok, 2009-11-03 19:59

Za nami już ostatnia jesienna kolejka stalowowolskiej „A” klasy. Mistrzem jesieni został zespół spadkowicza z okręgówki – LZS „Kepmus” Kepie Zaleszańskie. W najbliższą niedziele odbędzie się jeszcze zaległe spotkania pomiędzy LZS „Łęg” Kopcie a LZS „Truck” Kotowa Wola, jednak wynik tego meczu nie zmieni nic na 3 pierwszych pozycjach.

Derby dla „Kempusa”

W meczu derbowym pomiędzy Kepiem Zaleszańskim a Skowierzynem, lepszy okazał się zespół „Kempusa” który łatwo pokonał „Unię” aż 7:0. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Kępia Zaleszańskiego został mistrzem rundy jesiennej z dorobkiem 30 punktów. Zespół ten ma również w swoich szeregach najskuteczniejszego zawodnika naszej grupy, którym jest Dawid Latawiec, który zgromadził na swoim koncie 23 bramki.

Przebudzenie „Kolejarza”...

Po zeszłotygodniowej porażce z OKS Wielowieś, tym razem zespół „Kolejarza” Knapy sięgnął po komplet punktów, pokonując w Baranowie Sandomierskim „Trucka” Kotowa Wola 5:3. Do przerwy wygrywali przyjezdni 2:0, jednak po przerwie za boisku rządzili już tylko miejscowi czego efektem było 5 bramek. Podobny przebieg miało spotkanie w zeszłym tygodniu, w którym Knapy jak już wspominałem uległy Wielowsi 5:4, choć to Knapy do przerwy wygrywali 3:1. Jak widać „Kolejarz” wyciągnął wnioski z tamtego spotkania i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Udana rehabilitacja

Po zeszłotygodniowej wysokiej porażce 4:1 w Kopciach, „Wisan” tym razem się zrehabilitował, pokonując 3:1 wyżej notowanego rywala jakim była „Sanna” Zaklików.

W innych spotkaniach

Dość nieoczekiwanym wynikiem zakończył się mecz w Chwałowicach, gdzie miejscowy „Jeziorak” nie sprostał przyjezdnym z Kopci i uległ im 1:0. Dla drużyny z Kopci była to dopiero druga wyjazdowa wygrana w tym sezonie (pierwsza wygrana padła na boisku w Wielowsi a mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla „Łęgu”). „Strzelec” Dąbrowica z małymi problemami sięgnął po komplet punktów w starciu z „Ceramiką” Hadykówka, a zwycięską bramkę dla przyjezdnych w 88’ zdobył Jan Polek. „Sokół” Sokolniki gładko ograł „Koniczynkę” Ocice 4:1 i dzięki temu zwycięstwu uplasował się w tabeli na 3 miejscu z dorobkiem 21 punktów. Nasz zespół pokonał outsidera z Wielowsi aż 8:0.

W 12 kolejce padło aż 36 bramek. Najwięcej goli padło w Jadachach i Knapach, gdzie kibice mogli obejrzeć po 8 bramek.