Stłuczona Ceramika

• autor: KryniuRepok, 2009-09-13 18:44
LZS Jadachy - LKS "Ceramika" Hadykówka

4:2

W dniu dzisiejszym nasz zespół odniósł cenne zwycięstwo, pokonując "Ceramikę" Hadykówka 4:2. Duża w tym zasługa Grześka Wolana, który w końcu przełamał swoją strzelecką niemoc i zdobył trzy bardzo cenne bramki. Jeno trafienie w tym meczu zaliczył również Grzesiek Witkowski, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rożnego Karola Zielińskiego.

1:0 - Witkowski Grzegorz 10' (asysta Zaliński Karol)
1:1 - Bednarski Łukasz 24' (bez asysty)
2:1 - Wolan Grzegorz 44' (bezpośrednio z rzutu wolnego)
3:1 - Wolan Grzegorz 58' (asysta Bałata Grzegorz)
4:1 - Wolan Grzegorz 60'
4:2 - Kotula Jakub 66' (asysta Kuźma Grzegorz)

Skład: Łagowski M , - Zaliński K, Gołąbek M, Bałata P, Kowalis S  (65' Grdeń J), - Tomczyk M, Wolan G   (67' Tomczyk K), Durlak A  , Mityk W  (89' Marek Ł), - Witkowski G   (72' Niedziałek K), Bałata G,

Opis meczu w rozwinięciu newsa >>>

I połowa

Już na początku spotkania na bramkę Hadykówki strzelał Wolan , lecz jego strzał został wybity na rzut rożny. Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Zaliński, a strzał Bałaty Piotra z pierwszej piłki znów wybrania bramkarz gości. Jednak już w 10’ bramkarz gości kapituluję. Z rzutu rożnego znów piłkę dośrodkowuję Zaliński, a w polu karnym dobrze zachowuję się Witkowski, który głową minimalnie zmienia tor lotu piłki a ta wpada do bramki. Mamy 1:0 dla Jadachów. W 21’ powinno być już 2:0. Na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Durlak, mijał on jak tyczki zawodników Hadykówki i gdy już znalazł się na czystej pozycji, jego strzał z lewej nogi przelatuje nad poprzeczką (tak samo jak w meczu barażowym w Jadachach z „Kłyżem” Tarnogóra). Co nie udało się naszym zawodnikom udało się Hadykówce. W 24’ nasi obrońcy zbyt krótko wybijają piłkę, z takiego prezentu korzysta Łukasz Bednarski, który strzałem z pierwszej piłki z ok. 17 metrów pokonuje Łagowskiego umieszczając piłkę tuż przy prawym słupku. W 35’ na strzał zdecydował się Durlak a piłka zmierzała już w okienko bramki Hadykówki, lecz na nasze nieszczęście Witkowski nie zdążył schować się przed tym strzałem i ta po jego plecach wyszła za linię końcową. W 44’ przed polem karnym Hadykówki faulowany był jeden z naszych zawodników. Do wolnego podszedł Wolan Grzesiek, który mocnym strzałem obok muru umieszcza piłkę w siatce. Piłkę próbował wybić jeszcze bramkarz gości, lecz futbolówka przełamała jego ręce.

II połowa

W 58’ mamy już 3:1. Z środka pola piłkę do Wolana podaję Grzesiek Bałata, ten pierwszy podciągnął jeszcze kilka metrów i strzałem po ziemi obok bramkarza umieścił piłkę w siatce. Już 2’ później ten sam zawodnik podwyższa wynik meczu na 4:1. Z autu piłkę przed pole karne wrzuca jeden z naszych zawodników. Piłkę przyjmuję na ok. 18 metrze Wolan i strzałem lobuję źle ustawionego bramkarza „Ceramiki”. W 64’ zrobiło się gorąco pod naszą bramką, lecz strzał z ok. 20 metrów broni Łagowski. Jednak już 2’ później jest już bez szans. Z lewej strony boiska piłkę w nasze pole karne wrzuca Kuźma a tam Kotula niema problemów z umieszczeniem piłki w siatce (w tej sytuacji nie popisali się nasi obrońcy, którzy zbyt łatwo dopuścili do oddania strzału głową przez Jakuba Kotulę). Od tego momentu zawodnicy Hadykówki coraz śmielej atakują naszą bramkę, co pozwala nam na przeprowadzanie szybkich kontr. Jedna z tych kontr kończy się brzydkim faulem na Krzyśku Tomczyku za co zawodnik gości zostaje ukarany kartką żółtą (nr 18), w tej sytuacji sędzia mógł się nawet pokusić o czerwień, gdyż nasz zawodnik mógł wyjść na czystą pozycję. W 72’ sędzia znów musi sięgnąć do kieszeni po żółte kartoniki. Najpierw pokazuję żółty kartonik Jakubowi Kotuli, który zbyt wysoko i niebezpiecznie podnosi nogę, a chwilę później Łagowskiemu za dyskusje. W 78’ swoich sił próbował Marcin Tomczyk, lecz jego strzał mija lewy słupek bramki „Ceramiki”. Chwilę później na strzał z ok. 16’ zdecydował się chwilę wcześniej wprowadzony Niedziałek, jego strzał do boku paruję bramkarz gości a tam Bałata Grzesiek z ok. 2 metrów przenosi piłkę nad poprzeczkę (zdarza się). W 80’ Durlak Adam zostaje ukarany żółtym kartonikiem, chwilę później taką samą karę dostaje zawodnik Hadykówki (nr 2). W 85’ zawodnicy Hadykówki mają najlepszą okazję w tym meczu do zdobycia bramki. W tej sytuacji poślizgnął się nasz stoper, piłkę przejął Grzesiek Kuźma i będąc w sytuacji „sam na sam” z Łagowskim strzela prosto w naszego golkipera. 4’ przed końcem spotkania drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuję nasz grający trener Durlak. W 90’ mogło być 4:3, lecz strzał Kuźmy nie trafia w bramkę (w tej sytuacji poślizgnął się nasz bramkarz i gdyby piłka zmierzała o bramki to skończyło by to się golem).

Już za tydzień nasz zespół czeka arcytrudne zadanie, bowiem zagramy z liderem obecnych rozgrywek, drużyną „Kempusa” Kępie Zaleszańskie. Spotkanie odbędzie się na boisku rywala.

autor: ~Kibic 2009-09-13 19:13:21

avatar Brawo Więcej wiary w siebie Pipi gratulacje

autor: grzeniuuu 2009-09-13 20:35:12

Profil grzeniuuu w Futbolowo Brawo dla  wszystkich a w szczególności dla Pipiego jednak prawdziwym sprawdzianem dla naszego zespołu będzie mecz z Kepiem, który oceni naszą formę i przygotowanie do najważniejszych meczów w A.-klasie