Słaby mecz i cztery bramki Jadachów

• autor: KryniuRepok, 2009-04-26 17:42
LZS Cygany - LZS Jadachy

0:4

Tego meczu nie można zaliczyć do udanych, a szczególnie pierwszej połowy, w której nie działo się nic szczególnego. Lecz trzeba pochwalić naszych piłkarzy za grę do końca i ważne punkty, które pozwalają nam myśleć o zajęciu 1-szego miejsca w „B” klasie.

Skład i opis meczu w rozwinięciu>>>

Łagowski M. – Grdeń W. Tomczyk K. Bałata P. Sudoł D. – Tomczyk M. Zbyrad M. Durlak A. Mityk W. – Wolan G (82’ Sędyka K). Kopeć K. (40’ Marek Ł. (57’ Bałata G.)

70’ – Wolan Grzegorz
74’ – Bałata Grzegorz
78’ – Zbyrad Zbigniew
81’ – Zbyrad Zbigniew

I połowa

Dobrze ten mecz zaczęli piłkarze z Cyganów. Już w 2’ groźnie strzelał ich zawodnik, lecz na nasze szczęście nie trafił w światło bramki. Następne minuty do gra głównie w środku pola. Dopiero w 28’ bliski zdobycia bramki był Wolan, lecz niestety nie trafił w bramkę. W 30’ piłka w końcu wpadła do siatki, lecz Durlak Adam był na pozycji spalonej. W 40’ za Kamila Kopcia wchodzi Łukasz Marek. Podsumowując pierwszą połowę żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo; jednym słowem „wiało nudą” z boiska w ciągu pierwszych 45’.

II połowa

W 47’ stu procentową akcję zmarnował Wolan. Piłkę z główki zagrał Zbyrad, Wolan przyjął piłkę, minął obrońcę, strzelił obok bramkarza… i obok bramki. W 50 żółta kartka dla zawodnika gości po faulu na Duraku. Strzał Krzyśka Tomczyka z wolnego nie trafia w bramkę. W 55’ żółtą kartką ukarany Sudoł. W 57’ za Łukasza Marka wchodzi Grzegorz Bałata. W 60’ kolejna „setka” dla Jadachów. Tym razem sytuację zmarnował Mityk Witold. W 65’ w polu karnym padł Durlak, lecz gwizdek sędziego milczy. W końcu nadeszła 70’. Grzesiek Wolan przyjął piłkę na „klatkę” i z powietrza uderzył na bramkę. Piłkę próbował jeszcze odbić bramkarz gospodarzy, lecz ta była uderzona przy słupku i wpadła do bramki. Do najwyraźniej podcięło skrzydła zawodnikom z Cyganów. Już 4’ później pada druga bramka dla Jadachów. Grzesiek Bałata dostał piłkę w pole karne, obrócił się z nią obok obrońcy i przerzucił piłkę nad bramkarzem. W 78’ dobrym podaniem z głębi pola popisał się Marcin Tomczyk. Zagrał piłkę do Grześka, Bałaty który próbował strzelać na bramkę, lecz jego strzał został zablokowany. Do piłki w polu karnym dopadł Zbigniew Zbyrad i skierował ją do pustej bramki. W 80’ kolejną żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy. W 81’ pada czwarta bramka dla naszej drużyny. Jej autorem jest znów Zbyrad. W tej sytuacji nie popisała się obrona gospodarzy, która nie upilnowała Zbyrada. W 82’ za Wolana wchodzi Sędyka. Sędzia kończy mecz i Jadachy wygrywają 4:0.

Już na tydzień zmierzymy się na własnym boisku z LKS Tarnowska Wola.