Jest kara za chuligańskie ekscesy

• autor: KryniuRepok, 2012-09-08 20:11

Jest kara za chuligańskie ekscesy. Boiska w Kępiu Zaleszańskim i Kotowej Woli zamknięte na rok!

Nie było mowy o zamieceniu tematu "pod dywan”. Działająca przy stalowowolskim podokręgu piłkarskim komisja dyscypliny wydała decyzję o nie rozgrywaniu spotkań piłkarskich w Kępiu Zaleszańskim oraz Kotowej Woli przez najbliższy rok.

Oznacza to, że piłkarze z Kępia Zaleszańskiego oraz Kotowej Woli na swoje boiska wrócą dopiero w połowie rundy jesiennej sezonu 2013/14!

Przypomnijmy, że mecz Kempusa Kępie Zaleszańskie z Sanną Zaklików został przerwany po pierwszej połowie przy stanie 3:1 dla gości. Powodem był atak jednego z chuliganów na schodzącego do szatni arbitra. W tym samym czasie doszło do chuligańskich ataków na arbitrów meczu Truck Kotowa Wola – LZS Tarnowska Wola. Goście prowadzili 4:2, kiedy miejscowym chuliganom nie spodobała się praca arbitrów. Wpadli na boisko, zaczęli gonić sędziów, a jeden z arbitrów został uderzony. Bulwersujące jest to, że w ekscesach brał udział były sędzia piłkarski podokręgu Stalowa Wola, który w tym spotkaniu pełnił funkcję porządkowego.

- Kiedy się o tym dowiedzieliśmy, ręce po prostu opadły. Przecież ten pan powinien starać się załagodzić sytuację, a nie reagować w sposób tak skandaliczny. Nie mieliśmy innego wyjścia jak zamknąć te boiska na dłuższy okres. Wierzymy, że ktoś wszystko przemyśli i w przyszłości w Kępiu Zaleszańskim i w Kotowej Woli będzie już spokojnie – mówi przewodniczący komisji dyscypliny stalowowolskiego podokręgu piłkarskiego Wiktor Frankiewicz.

Zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym obie drużyny będą musiały teraz grać w roli gospodarzy na boisku oddalonym od swojej miejscowości o 10 kilometrów.

Szerzej w poniedziałkowym papierowym Echu Sportowym.

PS: W naszj sytuacji to zawieszenie nic nie zmienia w tym roku, gdyż oba mecze są na naszym boisku (z Kępiem Zaleszańskim gramy 23 września, a z Kotową Wolą 7 października).