Zapłacili frycowe

• autor: KryniuRepok, 2011-12-04 14:37

W dniu 3 grudnia (sobota) nasi młodzi zawodnicy gościli na Zimowym Turnieju o Puchar Krzysztofa Komórkiewicza w Gorzycach. W turnieju udział wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy „A” trafiły następujące zespoły: „Tłoki” Gorzyce, „San” Wrzawy, „Słowianin” Grębów oraz „Unia” Nowa Sarzyna. Nasz zespół trafił natomiast do grupy „B” w której znaleźli się również: Klasa Sportowa Stalowa Wola, „Unia” Skowierzyn i „Piast” Wadowice Górne.

Dalszy przebieg wydarzeń z naszej grupy wraz z filmikami z udziałem naszej drużyny znajduje się w rozwinięciu newsa.

Mecz inauguracyjny naszej grupy odbył się pomiędzy „Unią” Skowierzyn a „Piastem” Wadowice Górne. W 15 minutowym meczu bo tyle trwało jedno spotkanie lepsi okazali się młodzi piłkarze z pod Mielca, którzy wygrali 3:0.

W drugim spotkaniu tej grupy nasz zespół zagrał z Klasą Sportowa Stalowa Wola. Od początku tego spotkania to zawodnicy Stalowej Woli byli stroną przeważającą co szybko udokumentowali golem, bo już Rożek Kamil piłkę z siatki wyciągał w 2’ meczu. W dalszej części gry obraz nie uległ zmianie i nadal broniliśmy się przed atakami Klasy Sportowej, jednak już z trochę lepszym rezultatem bo nie traciliśmy goli; w naszej bramce dobrze spisywał się Rożek Kamil, który bronił co się dało, a jak już się nie dało to wyręczył go słupek. My groźniejszą kontrę wyprowadzimy dopiero w ostatnich 5’ gry, kiedy to dobrą sytuację miał Wolan Marcin, lecz jego uderzenie zostało wybronione. Na 35 sekund przed końcem meczu jednak to my zadaliśmy cios, ponieważ po akcji Wolana do siatki trafił Witkowski Marcin i tak oto udało się nam zdobyć cenny jeden punkt.

Kolejny mecz naszej grupy został rozegrany pomiędzy „Unią” Skowierzyn a Klasą Sportową Stalowa Wola. W tym pojedynku lepsi byli zawodnicy ze Stalowej Woli, którzy wygrali 3:0. Dla Skowierzyna była to druga porażka 3:0 w tym turnieju.

My natomiast zmierzyliśmy się z „Piastem” Wadowice Górne. Początek meczu nie miał swojego zdecydowanego faworyta, jednak to my z czasem zaczęliśmy sobie stwarzać dogodne sytuacje, których jednak nie umieliśmy wykorzystać. O wyniku meczu zdecydował jeden błąd w 9’ Pałeczki Adama, który przy wyprowadzaniu futbolówki z własnego pola karnego stracił piłkę co zakończyło się golem dla „Piasta” Wadowice Górne. Do końca meczu nie udało się nam doprowadzić nawet do remisu i tak po dobrym rozpoczęciu turnieju było już tylko gorzej. Ten wynik również bardzo mocno skomplikował naszą sytuacje pod względem wyjścia z grupy, z której wychodziły dwa najlepsze zespoły.

Po 15’ przewie nasi zawodnicy przystąpili do trzeciego i jak się później okazało ostatniego meczu w tym turnieju. Naszym rywalem była dobrze nam znana z ligowych zmagań „Unią” Skowierzyn. (Tak na marginesie, aby wyjść z grupy musieliśmy wysoko wygrać w tym meczu i liczyć na wygraną „Piasta” nad Klasą Sportową, co skutecznie zdeprymowało naszych zawodników do dania z siebie maksimum). Mająca 0 punktów na koncie i nic do stracenia „Unia” Skowierzyn zagrała dobre zawody i zasłużenie wygrała z naszymi młodymi zawodnikami 2:0. Porażka ta oznaczała to, że ten turniej ostatecznie zakończyliśmy na ostatnim miejscu w grupie z dorobkiem 1 punktu.

Ostatni meczu naszej grupy był spotkaniem o I miejsce w tabeli a spotkali się w nim Klasa Sportowa Stalowa Wola (4 pkt.) i „Piast” Wadowice Górne (6 pkt.). W meczu padł wynik 2:0 na korzyść graczy ze Stalowej Woli i to oni zajęli I miejsce w grupie.

Tabela grupy „B”:

PL.

Nazwa Drużyny

Mecz

Punkty

Klasa Sportowa

Stalowa Wola

Piast Wadowice

Górne

Unia Skowierzyn

LZS Jadachy

Wyniki: