Tabela końcowa po sezonie 1997-1998
Lp. Nazwa drużyny Mecze Punkty Bramki
1. Pogoń Staszów 30 66 61:40
2. Sparta Dwikozy 30 60 70:28
3. Siarka II Tarnobrzeg 30 57 74:41
4. San Kłyżów 30 55 67:40
5. Orzeł Rudnik 30 54 106:51
6. Czarni Lipa 30 54 78:53
7. Retman Ulanów 30 48 58:32
8. Tłoki II Gorzyce 30 46 79:55
9. Sparta Jeżowe 30 44 68:53
10. Marol Jacentów 30 44 59:58
11. Zarzecze 30 43 61:45
12. Łęg Stany 30 39 57:64
13. Samborzec 30 30 48:75
14. Wisła Annopol 30 23 36:86
15. Podwolina 30 18 32:97
16. LZS Jadachy 30 6 30:142
Awans do IV ligi: Pogoń Staszów
Spadek do „A” klasy: LZS Jadachy, Podwolina, Wisła Annopol, Samborzec, Łęg Stany, Zarzecz, Marol Jacentów, Sparta Jeżowe,
Sezon 1997-1998
1 kolejka – 10 sierpień 1997
Retman Ulanów – 6:1 – Podwolina
Orzeł Rudnik – 3:3 – Siarka II Tarnobrzeg
Pogoń Staszów – 4:3 – Czarni Lipa
Tłoki II Gorzyce – 2:0 – Łęg Stany
San Kłyżów – 4:1 – Zarzecze
Samborzec – 2:1 – Sparta Jeżowe
Marol Jacentów – 4:0 – LZS Jadachy
Sparta Dwikozy – 1:2 – Wisła Annopol
2 kolejka – 17 sierpień 1997
LZS Jadachy – 0:1 – Samborzec
Łęg Stany – 4:3 – Marol Jacentów
Sparta Jeżowe – 3:2 – Sparta Dwikozy
Wisła Annopol – 3:3 – Orzeł Rudnik
Siarka II Tarnobrzeg – 1:0 - Zarzecze
San Kłyżów – 1:2 – Pogoń Staszów
Czarni Lipa – 3:0 – Rtman Ulanów
Podwolina - 0:5 - Tłoki II Gorzyce
3 kolejka – 24 sierpień 1997
Tłoki II Gorzyce – 3:3 – Czarni Lipa
Orzeł Rudnik – 3:2 – Sparta Jeżowe
Pogoń Staszów – 3:3 – Siatka II Tarnobrzeg
LZS Jadachy – 1:4 – Sparta Dwikozy
Retman Ulanów – 1:0 – San Kłyżów
Marol Jacentów – 3:1 – Samborzec
Łęg Stany – 5:4 – Podwolina
Zarzecze – 0:2 – Wisła Annopol
Bramki dla LZS Jadachy:
Zych 66’
Skład: Zych K, - Pająk, Zych S (70’ Bałata), Zych Z, Urbaniak B, - Urbaniak P, Chmielowiec, Pietrucha, Wolan, Urbaniak A (40’ Wasilewski), Zych T,
4 kolejka – 31 sierpień 1997
LZS Jadachy – 1:1 – Orzeł Rudnik
Samborzec – 1:3 – Sparta Dwikozy
Podwolina – 0:2 – Marol Jacentów
Czarni Lipa – 1:2 – Łęg Stany
Sparta Jeżowe – 2:4 – Zarzecze
Wisła Annopol – 3:0 – Pogoń Staszów
Siarka II Tarnobrzeg – 0:1 – Retman Ulanów
San Kłyżów – 2:1 – Tłoki II Gorzyce
5 kolejka – 7 wrzesień 1997
Zarzecze – 7:0 – LZS Jadachy
Orzeł Rudnik – 1:1 – Samborzec
Marol Jacentów – 0:1 – Sparta Dwikozy
Łęg Stany – 4:0 – San Kłyżów
Podwolina – 3:0 – Czarni Lipa (wo)
Pogoń Staszów – 0:0 – Sparta Jeżowe
Retman Ulanów – 3:0 – Wisła Annopol
Tłoki II Gorzyce – 1:3 – Siarka II Tarnobrzeg
6 kolejka – 14 wrzesień 1997
LZS Jadachy – 0:2 – Pogoń Staszów
Samborzec – 2:2 – Zarzecze
Sparta Dwkozy – 3:1 – Orzeł Rudnik
Siarka II Tarnobrzeg – 4:0 – Łęg Stany
Czarni Lipa – 3:1 – Marol Jacentów
San Kłyżów – 4:0 – Podwolina
Sparta Jeżowe – 0:2 – Retman Ulanów
Wisła Annopol – 0:1 – Tłoki II Gorzyce
7 kolejka – 21 wrzesień 1997
Retman Ulanów – 2:0 – LZS Jadachy
Pogoń Staszów – 2:1 – Samborzec
Zarzecze – 0:2 – Sparta Dwikozy
Marol Jacentów – 4:3 – Orzeł Rudnik
Łęg Stany – 2:1 – Wisła Annopol
Podwolina – 1:2 – Siarka II Tarnobrzeg
Czarni Lipa – 4:1 – San Kłyżów
Tłoki II Gorzyce – 3:1 – Sparta Jeżowe
8 kolejka – 28 wrzesień 1997
LZS Jadachy – 1:3 – Tłoki II Gorzyce
Samborzec – 2:6 – Retman Ulanów
Sparta Dwikozy – 0:0 – Pogoń Staszów
Orzeł Rudnik – 1:1 – Zarzecze
San Kłyżów – 2:1 – Marol Jacentów
Wisła Annopol – 1-0 – Podwolina
Siatka II Tarnobrzeg – 2:0 – Czarni Lipa
Sparta Jeżowe – 4:1 – Łęg Kopcie
9 kolejka – 5 październik
Tłoki II Gorzyce – 4:0 – Samborzec
Pogoń Staszów – 5:2 – Orzeł Rudnik
Podwolina – 1:1 – Sparta Jeżowe
San Kłyżów – 2:2 – Siarka II Tarnobrzeg
Czarni Lipa – 3:2 – Wisła Annopol
Retman Ulanów – 1:2 – Sparta Dwikozy
Marol Jacentów – 4:1 – Zarzecze
Łęg Stany – 4:3 – LZS Jadachy
10 kolejka – 12 październik 1997
LZS Jadachy – 3:3 – Podwolina
Samborzec – 3:1 – Łęg Stany
Sparta Dwikozy – 3:1 – Tłoki II Gorzyce
Orzeł Rudnik – 3:4 – Retman Ulanów
Zarzecze – 1:0 – Pogoń Staszów
Siarka II Tarnobrzeg – 4:1 – Marol Jacentów
Wisła Annopol – 0:2 – San Kłyżów
Sparta Jeżowe – 2:1 – Czarni Lipa
11 kolejka – 19 październik 1997
Czarni Lipa – 7:2 – LZS Jadachy
Podwolina – 1:4 – Samborzec
Łęg Stany – 1:1 – Sparta Dwikozy
Tłoki II Gorzyce – 1:2 – Orzeł Rudnik
Retman Ulanów – 1:3 – Zarzecze
Marol Jacentów – 3:0 – Pogoń Staszów
San Kłyżów – 4:1 – Sparta Jeżowe
Siatka II Tarnobrzeg – 7:0 – Wisła Annopol
12 kolejka – 26 październik 1997
LZS Jadachy – 3:3 – San Kłyżów
Samborzec – 2:5 – Czarni Lipa
Sparta Dwikozy – 7:0 – Podwolina
Orzeł Rudnik – 8:0 – Łęg Stany
Zarzecze – 6:4 – Tłoki II Gorzyce
Pogoń Staszów – 2:0 – Retman Ulanów
Wisła Annopol – 2:4 – Marol Jacentów
Sparta Jeżowe – 3:3 – Siarka II Tarnobrzeg
13 kolejka – 2 listopad 1997
Siarka II Tarnobrzeg – 5:0 – LZS Jadachy
San Kłyżów – 2:0 – Samborzec
Czarni Lipa – 3:0 – Sparta Dwikozy
Podwolina – 5:1 – Orzeł Rudnik
Łęg Stany – 0:0 – Zarzecze
Tłoki II Gorzyce – 1:0 – Pogoń Staszów
Marol Jacentów – 2:1 – Retman Ulanów
Wisła Annopol – 2:1 – Sparta Jeżowe
14 kolejka – 9 listopad 1997
LZS Jadachy – 2:3 – Wisła Annopol
Samborzec – 4:0 – Siarka II Tarnobrzeg
Sparta Dwikozy – 3:0 – San Kłyżów
Orzeł Rudnik – 2:0 – Czarni Lipa
Zarzecze – 2:1 – Podwolina
Pogoń Staszów – 2:1 – Łęg Stany
Retman Ulanów – 4:2 – Tłoki II Gorzyce
Marol Jacentów – 2:3 – Sparta Jeżowe
Bramki dla LZS Jadachy:
Jadach 50'
Bałata Czesław 83'
Skład: Zych K, - Bajda, Urbaniak B, Jadach (60' Bałata C), Zych T, - Urbaniak T, Żądło, Pietrucha (15' Pająk), - Flis, Wolan, Zych Z
Opis meczu: Mimo że w meczu tym padło aż 5 goli, można powiedzieć, iż było to spotkanie niewykorzystanych szans z obu stron. Gospodarze mówili o sporym pechu. Między innymi dwukrotnie piłka po strzałach Flisa trafiała w poprzeczkę. Na uwagę zasługuje gol zdobyty w 11' przez Buglewskiego, który umieścił piłkę w bramce bezpośrednio z rzutu rożnego.
15 kolejka – 16 listopad 1997
Sparta Jeżowe – 5:0 – LZS Jadachy
Siarka II Tarnobrzeg – 1:0 – Sparta Dwikozy
San Kłyżów – 2:2 – Orzeł Rudnik
Czarni Lipa – 2:0 – Zarzecze
Podwolina – 1:3 – Pogoń Staszów
Łęg Stany – 5:0 – Retman Ulanów
Tłoki II Gorzyce – 5:2 – Marol Jacentów
16 kolejka – 22 marzec 1998
LZS Jadachy - -:- - Marol Jacentów
Sparta Jeżowe - -:- - Samborzec
Wisła Annopol - -:- - Sparta Dwikozy
Siarka II Tarnobrzeg - -:- - Orzeł Rudnik
Zarzecze - 1:1 - San Kłyżów
Czarni Lipa - -:- - Pogoń Staszów
Podwolina - -:- - Retman Ulanów
Łęg Stany - -:- - Tłoki II Gorzyce
17 kolejka – 29 marzec 1998
Pogoń Staszów – 1:4 – San Kłyżów
Sparta Dwikozy – 2:1 – Sparta Jeżowe
Zarzecze – 2:3 – Siarka II Tarnobrzeg
Samborzec – 5:0 – LZS Jadachy
Marol Jacentów – 3:2 – Łęg Stany
Orzeł Rudnik – 7:1 – Wisła Annopol
Retman Ulanów – 0:1 – Czarni Lipa
Podwolina – 2:0 – Tłoki II Gorzyce
Skład: Zych, - Tutka (80’ Król), Pająk, Urbaniak B, Kuchta (55’ Jadach), - Kosior, Żądło, Cieniek (40’ Bajda), - Urbaniak, Jaworski, Chmielowiec
18 kolejka – 5 kwiecień 1998
San Kłyżów – 3:1 – Retman Ulanów
Samborzec – 0:0 – Marol Jacentów
Podwolina – 1:5 – Łęg Stany
Sparta Jeżowe – 0:4 – Orzeł Rudnik
Wisła Annopol – 0:3 – Zarzecze
Siarka II Tarnobrzeg – 2:5 – Pogoń Staszów
Czarni Lipa – 2:1 – Tłoki II Gorzyce
Sparta Dwikozy – 6:0 – LZS Jadachy
19 kolejka – 19 kwiecień 1998
Sparta Dwikozy – 4:1 – Samborzec
Orzeł Rudnik – 14:1 – LZS Jadachy
Zarzecze – 0:0 – Sparta Jeżowe
Retman Ulanów – 4:2 – Siarka II Tarnobrzeg
Łęg Stany – 1:3 – Czarni Lipa
Marol Jacentów – 2:0 – Podwolina
Tłoki II Gorzyce – 0:1 – San Kłyżów
Pogoń Staszów – 3:0 – Wisła Annopol (wo.)
Bramki dla LZS Jadachy:
Zych 29’
Skład: Jadach, - Bajda, Chmielowiec, Jaworski, Król, - Kuchta (80’ Cieniek), Urbaniak B, Urbaniak P, Zych, - Tutka, Panek
Opis meczu: Wynik meczu mówi sam za siebie. Grający prawie samymi juniorami piłkarze z Jadach nie byli w stanie ustrzec się przed druzgocącą porażką, a na dodatek jeden z zawodników gości został ukarany czerwoną kartką i ostatni zespół w tabeli kończył mecz w dziesiątkę.
20 kolejka – 26 kwiecień 1998
Siarka II Tarnobrzeg – 2:1 – Tłoki II Gorzyce
Sparta Dwikozy – 2:0 – Marol Jacentów
Samborzec – 1:6 – Orzeł Rudnik
LZS Jadachy – 2:1 – Zarzecze
Wydarzeniem wczorajszej kolejki w klasie okręgowej było pierwsze zwycięstwo piłkarzy z Jadachów, którzy pokonali na boisku w Chmielowie wyżej notowaną drużynę z Zarzecza.
Czarni Lipa – 11:0 – Podwolina
Goście opuścili plac gry w 60’ meczu na skutek zdekompletowania drużyny; W Lipie sędzia musiał przerwać mecz w 60’, bowiem zawodnikom Podwoliny odechciało się grać w chwili, kiedy stracili 11 gola, a kilku z nich opuściło boisku z powodu kontuzji.
Sparta Jeżowe – 1:0 – Pogoń Staszów
San Kłyżów – 4:0 – Łęg Stany
Wisła Annopol – 0:2 – Retman Ulanów
21 kolejka – 3 maj 1998
Tłoki II Gorzyce – 7:0 – Wisła Annopol
Orzeł Rudnik – 2:1 – Sparta Dwikozy
Podwolina – 0:0 – San Kłyżów
Retman Ulanów – 1:1 – Sparta Jeżowe
Pogoń Staszów – 4:0 – LZS Jadachy
Zarzecze – 4:0 – Samborzec
Łęg Stany – 1:1 – Siarka II Tarnobrzeg
Marol Jacentów – 3:2 – Czarni Lipa
Skład: Zych K, - Wolan, Urbaniak B, Tutka, Chmielowiec, - Król (46’ Zych G), Jadach, Zbyradowski, Cieniek, Jaworski, Urbaniak M,
Opis meczu: Pogoń bez najmniejszych problemów sięgnęła po pewne zwycięstwo. Do przerwy goście stawiali zacięty opór. Kiedy jednak po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo gry, Jadachy zaczęły się gubić w obronie. Efektem tego były bramki zdobywane przez gospodarzy po zespołowych akcjach.
22 kolejka – 10 maj 1998
Siarka II Tarnobrzeg – 5:0 – Podwolina
Sparta Dwikozy – 3:1 – Zarzecze
Orzeł Rudnik – 8:1 – Marol Jacentów
LZS Jadachy – 0:5 – Retman Ulanów
Samborzec – 2:3 – Pogoń Staszów
Wisła Annopol – 1:3 – Łęg Stany
San Kłyżów – 2:0 – Czarni Lipa
Sparta Jeżowe – 5:0 – Tłoki II Gorzyce
Skład: Zych – Tutka, Wolan, Jadach, Urbaniak B, - Zbyradowski (20’ Urbaniak A), Głaz, Urbaniak T, Chmielowiec, - Jaworski, Bałata (70’ Król)
23 kolejka – 17 maj 1998
Tłoki II Gorzyce – 11:0 – LZS Jadachy
Pogoń Staszów – 1:0 – Sparta Dwikozy
Retman Ulanów – 4:0 – Samborzec
Zarzecze – 1:1 – Orzeł Rudnik
Marol Jacentów – 0:2 – San Kłyżów
Podwolina – 4:2 – Wisła Annopol
Czarni Lipa – 3:2 – Siarka II Tarnobrzeg
Łęg Stany – 2:1 – Sparta Jeżowe
Skład: Zych K, - Zych S, Urbaniak, Gołąbek, Król, - Zych T, Chmielowiec, Urbański P (46’ Telka), Urbaniak A, - Jaworski, Urbaniak
24 kolejka – 24 maj 1998
Zarzecze – 1:1 – Marol Jacentów
Sparta Dwikozy – 1:0 – Retman Ulanów
Orzeł Rudnik – 2:3 – Pogoń Staszów
Samborzec – 1:4 – Tłoki II Gorzyce
LZS Jadachy – 1:6 – Łęg Stany
Wisła Annopol – 0:0 – Czarni Lipa
Sparta Jeżowe – 2:0 – Podwolina
Siarka II Tarnobrzeg – 0:0 – San Kłyżów
25 kolejka – 31 maj 1998
Tłoki II Gorzyce – 3:1 – Sparta Dwikozy
Retman Ulanów – 1:1 – Orzeł Rudnik
San Kłyżów – 6:1 – Wisła Annopol
Podwolina – 1:0 – LZS Jadachy
Łęg Stany – 4:1 – Samborzec
Czarni Lipa – 3:1 – Sparta Jeżowe
Marol Jacentów – 0:2 – Siarka II Tarnobrzeg
Pogoń Staszów - -:- - Zarzecze
26 kolejka – 7 czerwiec 1998
Pogoń Staszów – 2:0 – Marol Jacentów
Orzeł Rudnik – 5:0 – Tłoki II Gorzyce
LZS Jadachy – 1:3 – Czarni Lipa
Sparta Jeżowe – 1:1 – San Kłyżów
Sparta Dwikozy – 2:0 – Łęg Stany
Zarzecze – 0:0 – Retman Ulanów
Wisła Annopol – 1:3 – Siarka II Tarnobrzeg
Samborzec – 2:1 – Podwolina
Bramki dla LZS Jadachy:
1 – Wolan Ryszard
27 kolejka – 11 czerwiec 1998
San Kłyżów - 8:1 - LZS Jadachy
28 kolejka – 14 czerwiec 1998
Pogoń Staszów – 5:1 – Tłoki II Gorzyce
Sparta Dwikozy – 6:0 Czarni Lipa
Retman Ulanów – 0:1 – Marol Jacentów
Sparta Jeżowe – 6:0 – Wisła Annopol
Zarzecze – 7:1 – Łęg Stany
Orzeł Rudnik – 6:0 – Podwolina
Samborzec – 3:0 – San Kłyżów
LZS Jadachy – 0:7 – Siarka II Tarnobrzeg
29 kolejka – 21 czerwiec 1998
Wisła Annopol – 3:0 – LZS Jadachy
30 kolejka – 28 czerwiec 1998
Pogoń Staszów – 2:0 – Podwolina
Marol Jacentów – 1:0 – Tłoki II Gorzyce
Retman Ulanów – 3:0 – Łęg Stany
Samborzec – 2:1 – Wisła Annopol
Sparta Dwikozy – 0:0 – Siarka II Tarnobrzeg
Orzeł Rudnik – 4:3 – San Kłyżów
Zarzecze – 2:1 – Czarni Lipa
LZS Jadachy – 5:7 – Sparta Jeżowe